Saker & Ting Second Hand

Saker & Ting Second Hand har enligt ägaren stadens största samling vintagekläder, trots att den långsmala butiken endast är på 11 kvadrat. Förlora dig bland balklänningar, smycken, hattar, korsetter, 40-, 50- och 60-talsklänningar. Den charmiga ägarinnan har sålt vintage i 20 år och kan de mesta om det bästa - som naturligtvis finns här. uppdatera info om secondhand-butiken

Adress: Sturegatan 28, 11436 Stockholm
Tel: 08-6673763
Recensera Saker & Ting Second Hand...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av Saker & Ting Second Hand:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • 1

    Betyg: 5Missa inte Saker & Ting!
    Jag är vintage-frälst och tycker mig ha koll på alla vintagebutiker i Stockholm. Åker även ofta till London där utbudet är stort men på tok för dyrt... Saker & Ting är i mitt tycke en riktig vintagepärla som inte bör missas. Här finns allt för en lyckad tillställning; klänningar i alla storlekar, färger, längder, skor, väskor accessoarer! Ett smultronställe ett stenkast från Stureplan!

    2 0 2009-04-23 kl. 16:25
  • 1

    Betyg: 5Saker & Ting är underbart! Som att stiga in i vintagehimmelen. Klänningar i alla färger och former från golv till tak och en mycket kunnig ägare gör Saker & Ting till stockholms bästa vingtagebutik.

    0 2 2009-04-05 kl. 21:50