Saronkyrkans Second hand

4.2 i snittbetyg (5 röster)

Saronkyrkans Second Hand har öppet torsdagar 16-19 (då säljs allt utom möbler) och lördagar 10-13 (då är hela sortimentet till salu). Här finns möbler, tyger, kläder (dam, herr, barn), porslin, husgeråd, prydnadsföremål, böcker och annat. Då butiken bara är öppen två dagar i veckan brukar det vara köer vid öppningen. uppdatera info om secondhand-butiken

Adress: Brunnsgatan 5, 41312 Göteborg
Tel: 031-7411212
Recensera Saronkyrkans Second hand...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av Saronkyrkans Second hand:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 5Älskar Saron! Hittar alltid något! Fina kläder också.

    0 0 2010-07-16 kl. 23:28
  • Betyg: 4Här var jag en mycket flitig besökare för några år sedan, och fyndade vecka från vecka främst en massa fina prylar till hemmet, men även väskor, kläder och krimskrams som inte fyller någon funktion men som man bara måste ha för stunden. Tycker dock vid sista besöken att det blivit ännu längre köer och en hetsk stämning med vassa armbågar. Går dock fortfarande att hitta fina saker till bra priser. Eloge till personalen!

    0 0 2010-02-28 kl. 19:48
  • Betyg: 5Bra priser, bra utbud. Perfekt för den som precis flyttat hemifrån och behöver billiga fräscha möbler till ett lågt pris.

    - Trångt och stressigt, se till att komma vid öppningstid för annars är det bästa redan tingat.

    0 0 2010-02-28 kl. 11:14
  • Betyg: 5Superbra loppis om man fixar trängsel,billiga priser på det mesta,snabb omsättning på saker,finns alltid nyheter.Litet fik om man blir trött.

    0 0 2010-02-27 kl. 13:07
  • Betyg: 5Toppenställe med allt man kan behöva. Öppet torsdag 16-19, samt lördag 10-13. På lördagar kan man även fynda möbler. Den i särklass bredaste å billigaste second hand i Gbg som jag har erfarit, om man undantar marknaderna.

    0 0 2010-02-02 kl. 15:41