Betyg: 52016-05-13, kl 12:48, om Varuförmedlingen Prylar (Prylboden)en mycket stor butik med massor med fina saker. Finns möbler, krukor, uteredskap, köksredskap, leksaker, böcker och mycket mer.
Betyg: 52016-05-06, kl 10:29, om PopsiPratade med personalen då jag var i desperat behov av en 60-tals klänning till halloween. De är nog Norrköpings härligaste gäng, så kunniga och passionerade. De delade med sig av historier från sin ungdom och vad som var inne då. Hur intressant som helst och så fick jag med mig en jättefin rosa klänning.
Betyg: 12016-05-01, kl 19:24, om Skolgatans VintageUndvik! Det som säljs som antikt är inget annat än billiga reproduktioner från Korea och Taiwan! Försökte få pengarna tillbaka men ägaren skällde ut mig och slutade till sist att svara i telefon.
Betyg: 52016-04-30, kl 15:45, om Kvibergs MarknadKvibergs marknad är en plats där alla kan hitta något som passar, och vill man inte handla så är platsen värd ett besök i sig. Finns en variation av gammal och nytt, mat och olika tjänster. Jag har varit en flitig besökare sedan mer än fem år tillbaka och blir alltid lika glad när jag är där. Det är synd att så många har en så negativ bild av denna marknad och mötesplats som betyder så mycket för många.
Betyg: 52016-05-13, kl 12:48, om Varuförmedlingen Prylar (Prylboden)
en mycket stor butik med massor med fina saker. Finns möbler, krukor, uteredskap, köksredskap, leksaker, böcker och mycket mer.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-05-12, kl 12:55, om Judits Second Hand
Sveriges bästa affär. Absolut den bästa jag sett. Hjälpt mig i mitt NO arbete.
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-05-11, kl 07:54, om Råsunda barnkläder
Fina begagnade barnkläder till rimliga priser. Mycket tillmötesgående personal.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-05-06, kl 10:29, om Popsi
Pratade med personalen då jag var i desperat behov av en 60-tals klänning till halloween. De är nog Norrköpings härligaste gäng, så kunniga och passionerade. De delade med sig av historier från sin ungdom och vad som var inne då. Hur intressant som helst och så fick jag med mig en jättefin rosa klänning.
2 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-05-03, kl 18:39, om Som Nytt Barnkläder & Leksaker
Denna butik är stängd sedan ett par år tillbaka.
0 1 Från Vintagekartan.seBetyg: 12016-05-01, kl 19:24, om Skolgatans Vintage
Undvik! Det som säljs som antikt är inget annat än billiga reproduktioner från Korea och Taiwan! Försökte få pengarna tillbaka men ägaren skällde ut mig och slutade till sist att svara i telefon.
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-04-30, kl 15:45, om Kvibergs Marknad
Kvibergs marknad är en plats där alla kan hitta något som passar, och vill man inte handla så är platsen värd ett besök i sig. Finns en variation av gammal och nytt, mat och olika tjänster. Jag har varit en flitig besökare sedan mer än fem år tillbaka och blir alltid lika glad när jag är där. Det är synd att så många har en så negativ bild av denna marknad och mötesplats som betyder så mycket för många.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-04-30, kl 07:19, om Emmaus
Garanterat fynd varje gång! Fina kläder, billiga böcker och en och annan möbel.
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-04-29, kl 07:34, om Vagnhärads Fyndmagasin
Mycket bra bemötande. Mycket att titta på.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52016-04-26, kl 18:02, om PMU Hjo Can Help Second Hand
Fräsch och luftig butik där jag har fyndat!
0 0 Från Vintagekartan.se