Välj kartsajt: vintage

Senaste aktiviteter på Vintagekartan (sid 309):

Visar:senaste recensionersenaste vintagebutik-bilder  

  • Betyg: 12013-11-12, kl 17:58, om Camillas KläderVar tvungen att gå in och läsa om hur andra uppfattar denna butik. Min fru har nämligen lämnat in kläder vid ett flertal tillfällen. Varje gång har hon återvänt med ett jättetråkigt möte rikare (rikare i en negativ mening) Butiksinnehavaren har uppenbarligen problem med kundvård och bemötande. Verkar som min frus uppfattning delas av många fler. Synd, en butik med en bra affärsidé i grunden och stora potential. Det går att tacka nej till saker som inte passar in eller är i dåligt skick på ett vänligt sätt. Alla är inte bovar som försöker dumpa skräp. Någon som känner till ngn motsv. butik?

    16 4 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-12, kl 15:08, om Chez SimoneNoterar att en person dominerar med negativt omdöme på vintagekartan.Trist med tanke på alla underbara och trevliga stamkunder som handlar i butiken. Nya var dag.

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 42013-11-12, kl 11:43, om Möbleringsaffärenkanon. öppet var dag bara plus. bra ting o trevlig personal. rekomonderas varmt

    1 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-12, kl 09:18, om VintageRen fräsch butik allt hänger snyggt !Mycket exclusiva märken blandat med billiagre märken. trevlig personal

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 42013-11-12, kl 05:45, om KFUM Secondhand EskilstunaTrevligt ställe att arbeta på och roligt framförallt.dessutom till ett gott syfte.våran vintage avdelning vintage avd. julen presenteras entré skyltning

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-11, kl 18:25, om Secondhand-butik ReprisenBra utbud, de får in nya grejer hela tiden. Finns en grupp på fejjan också :) Bra priser!

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-11, kl 16:03, om HUMANA Second HandUtan tvekan Stockholms bästa Secondhand butik! Nytänkande, indpirerande och välsorterad med väldigt bra priser. Trendig Secondhand utan det vanliga 70-80tals polyester prylarna. Supergullig personal och trevlig stämning, alltid värt ett besök!

    3 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-11, kl 08:18, om Stadsmissionens Second Hand i LinköpingNerenoverade, tar kort och fint utbud på kläder. Butiken är fräsch och det är omlopp på varorna. Man hittar alltid något nytt

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-09, kl 21:12, om Boutique FinestKöpte en vinterkappa och 2 par skor på finest idag och är otroligt nöjd med mina inköp! Allt i butiken är i mkt gott skick och affären känns ren och fräsch med vackra blommor och hjälpsam ägarinna! Blev tipsad av min syster och ser redan fram emot att besöka butiken fler gånger!

    9 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52013-11-09, kl 13:11, om Sopstationen ÅtervinningsvaruhusetKasst! Bara Mög! ha..ha..Gå inte dit! Det är bara jag som får det!Skämt Åsid -Precis tvärtom

    1 2 Från Vintagekartan.se