Betyg: 32010-03-24, kl 10:48, om Pingstkyrkan i Södertälje - Second Hand till HjälpEtt ganska trevligt ställe. Bra ordning lätt att hitta prylar. På onsdagar hjälper elever från Foucaultgymnasiet till vilket är trevligt. Stor cafeavdelning.
Betyg: 42010-03-22, kl 20:40, om Hela Människan NorrköpingBra utbud och mycket prisvärt. Allt från pallar och högtalare till klackskor och soppskålar, och man kan alltid hitta någonting intressant. Vissa saker kan vara lite ofräscha, men det tar man igen i det mycket låga priset. Mycket trevlig personal, men inte för närgången. Finns till när man behöver dem. Det lilla mysiga caféet mitt i butiken är också ett plus, ta en fika för tusan!
Betyg: 32010-03-19, kl 20:08, om Ta-till-varaVisst kan man göra fynd men tyvärr är det mycket kunder där jämt vilket betyder först till kvarn..Finns också en hel del som nästan är skrot..
Betyg: 22010-03-19, kl 20:06, om Sussies skattkistaTycker ofta att det är samma saker de har kvar hur länge som helst.Men har hittat nån leksak till barnen nån gång.Var bättre ibörjan känns som de tappat sugen..
Betyg: 42010-03-19, kl 19:54, om Angelica Fredriksson Kids & CoDenna affär har fyllt ett behov.Toppen att kunna lämna in barnens urväxta kläder och leksaker och få det sålt.Samtidigt som du kan hitta nåt som passar dina barn.Skönt då det bara är barnartiklar och inte en massa annat.
Betyg: 52010-03-18, kl 11:17, om Tant Grön Barn och Retro SecondhandToppenaffär med barnkläder utvalda med stor känsla för retrostil. Även nya kläder av mindre kända designers som borde bli kända snart :)
Betyg: 52010-03-14, kl 21:19, om Prylboden VärmdöKanontrevligt mottagande, ordning och reda, mycket bra att ha saker tillsammans med en del riktigt fina saker gör det värt em utflykt.
Betyg: 42010-03-25, kl 10:36, om Huvudsta Loppmarknad
En stor second hand-affär i Solna med möbler, kläder, böcker, prylar...
0 1 Från Vintagekartan.seBetyg: 32010-03-24, kl 10:48, om Pingstkyrkan i Södertälje - Second Hand till Hjälp
Ett ganska trevligt ställe. Bra ordning lätt att hitta prylar. På onsdagar hjälper elever från Foucaultgymnasiet till vilket är trevligt. Stor cafeavdelning.
3 1 Från Vintagekartan.seBetyg: 42010-03-22, kl 20:40, om Hela Människan Norrköping
Bra utbud och mycket prisvärt. Allt från pallar och högtalare till klackskor och soppskålar, och man kan alltid hitta någonting intressant. Vissa saker kan vara lite ofräscha, men det tar man igen i det mycket låga priset. Mycket trevlig personal, men inte för närgången. Finns till när man behöver dem. Det lilla mysiga caféet mitt i butiken är också ett plus, ta en fika för tusan!
7 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 32010-03-19, kl 20:08, om Ta-till-vara
Visst kan man göra fynd men tyvärr är det mycket kunder där jämt vilket betyder först till kvarn..Finns också en hel del som nästan är skrot..
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 22010-03-19, kl 20:06, om Sussies skattkista
Tycker ofta att det är samma saker de har kvar hur länge som helst.Men har hittat nån leksak till barnen nån gång.Var bättre ibörjan känns som de tappat sugen..
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 42010-03-19, kl 19:54, om Angelica Fredriksson Kids & Co
Denna affär har fyllt ett behov.Toppen att kunna lämna in barnens urväxta kläder och leksaker och få det sålt.Samtidigt som du kan hitta nåt som passar dina barn.Skönt då det bara är barnartiklar och inte en massa annat.
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52010-03-18, kl 11:17, om Tant Grön Barn och Retro Secondhand
Toppenaffär med barnkläder utvalda med stor känsla för retrostil. Även nya kläder av mindre kända designers som borde bli kända snart :)
1 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52010-03-16, kl 18:02, om Pelumalica Antik
En otroligt fin liten butik med Massor roliga prylar samt fint målade möbler. Väl värt ett besök.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 32010-03-15, kl 13:52, om Gärdhem Secondhand
Detta stället har det mesta av secondhand beläget i Dalsjöfors. Serverar gott kaffe och dopp.
3 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52010-03-14, kl 21:19, om Prylboden Värmdö
Kanontrevligt mottagande, ordning och reda, mycket bra att ha saker tillsammans med en del riktigt fina saker gör det värt em utflykt.
0 2 Från Vintagekartan.se